12 نکته برای موفقیت در بازاریابی شبکه ای

تاریخ

12 نکته برای موفقیت در بازاریابی شبکه ای

بسیاری از مردم به دلیل وجود همه افسانه ها و سو تفاهم های به وجود آمده درباره بازاریابی شبکه ای ، که به آن بازاریابی چند سطحی (MLM) نیز می گویند ، از این نوع کسب و کار واهمه دارند. بخشی از این منفی نگری ناشی از میزان موفقیت پایین افراد در بازاریابی شبکه ای نشات میگیرد. با این حال ، تجارت بازاریابی چند سطحی (MLM) ممکن است به اندازه هر تجارت دیگری مستعد شکست باشد.

بنا به دلایلی ، بسیاری از افراد به کسب و کار خود به عنوان یک تجارت نگاه نمی کنند. یکی از مهمترین کارهایی که می توانید برای اطمینان از موفقیت خود در این تجارت انجام دهید این است که با این کسب و کار همان طور که هست رفتار کنید یعنی مانند یک تجارت!

در اینجا چند نکته برای کمک به شما برای موفقیت در بازاریابی چند سطحی (MLM) یاد آور می شویم :

واقعیت های بازاریابی چند سطحی( MLM )را تقویت کنید!

برای اینکه از شر کلاهبرداری های شبکه های هرمی در امان بمانید ، دانش خود را در این زمینه افزایش دهید. درباره صنعت فروش مستقیم (direct selling) اطلاعات کسب کنید ، در مورد شرکت های MLM به دقت تحقیق کنید و ببینید آیا آن شرکت و برنامه فروش آن با اهداف شما مطابقت دارد یا خیر. حقیقت این است ، در حالی که می توانید از طریق MLM ثروتمند شوید ، آمارها نشان می دهد که از هر 100 نماینده MLM کمتر از یک نفر موفق به کسب درآمد می شوند. اما لزوما تجارت فروش مستقیم مقصر آن نیست. خیلی از ورزشکاران هرگز به المپیک راه پیدا نمی کنند ، آیا مقصر ورزش یا المپیک است؟ هر شاهکار بزرگی نیاز به دانش و عمل دارد.

 

شرکتی پیدا کنید که واقعا عاشق محصولات آن باشید!

افراد زیادی درگیر هیاهوی درآمد بالقوه از MLM می شوند ، زیرا آنها توجه کافی به آنچه که شرکت از شما می خواهد بفروشید نمی کنند. اگر واقعاً به آنچه نماینده آن هستید افتخار نکنید ، نمی توانید آن را بفروشید یا شبکه خود را گسترش دهید. در مورد این تجارت تحقیق کنید و کار خود را با شرکتی که محصولات آن ، شما را به وجد می آورد شروع کنید. فراموش نکنید که قبل از شروع همکاری برنامه ی جبران خسارت (مرجوعی کالا) شرکت را بررسی کرده و از درست بودن آن اطمینان حاصل کنید.

صادق و با اخلاق باشید!

یک دلیل که نگاه منفی به فروش مستقیم (direct selling) وجود دارد این است که بعضی از نمایندگان گاهی اوقات از فریب برای جذب نیرو های جدید و یا فروش محصولات استفاده می کنند.

شرکت های مشروع فروش مستقیم از شما می خواهند که در معاملات خود با مشتریان بالقوه صادق باشید. اگر محصولات خود را دوست دارید ، اشتیاق شما برای تبلیغ آن کافی است. فقط مطمئن شوید که بیش از حد حرف نمی زنید یا ادعا های اغراق آمیز یا دروغ نمی کنید.

رفتار خوب و صادقانه در کسب و کار این اطمینان را به شما می دهد که مشتریان و نیروهای تازه نفس احساس فریب خوردگی نخواهند داشت و در نتیجه با شما همراه خواهند بود.

برای جذب دوستان و خانواده خود پافشاری نکنید!

هیچ مشکلی ندارد که به آنها بگویید چه کاری انجام می دهید ، در صورتی که علاقه نشان دادند می توانید کسب و کار خود را برای آن ها توضیح دهید اما اگر جواب آن ها منفی بود ، پافشاری نکنید.

بسیاری از شرکتها پیشنهاد می کنند لیستی از 100 نفری که می شناسید تهیه کنید ، گرچه این کار ، کار غلطی نیست ، اما باید در نظر داشته باشید که بیشتر افراد موفق در این کسب و کار افراد بسایر کمی از این لیست 100 نفره را جذب میکنند. در این تجارت، دوستان و آشنایان اغلب پس از دیدن موفقیتتان به سمت شما می آیند. موفقیت در این تجارت مانند تمامی تجارت های دیگر است. باید افرادی که محصولات یا خدمات شما را نیاز دارند پیدا کنید.

بازار هدف خود را مشخص کنید.

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که افراد جدید مرتکب می شوند ، نگاه کردن به همه (از جمله دوستان و خانواده) به عنوان مشتری بالقوه است. اگر بازار هدف خود را شناسایی کنید و تلاش های بازاریابی خود را معطوف آن کنید ، مانند هر تجارت دیگری ، موفقیت و کارایی بیشتری خواهید داشت. مثلا کسی که اصلا به سلامتی خود اهمیت نمی دهد ، مسلما فرد خوبی برای تجارت شما نیست.

هر روز برای به اشتراک گذاشتن محصولات تلاش کنید!

بسیاری از افراد با سابقه در این تجارت شما را به جذب نیروهای جدید متمرکز می کنند. با این حال ، درآمد شما ، از طریق فروش محصولات یا خدمات (چه از طریق شما و چه از طریق جذب نیروهای جدید توسط شما) حاصل می شود . بعلاوه ، مشتریانی که محصولات یا خدمات شما را دوست دارند با سهولت بیشتری می توانند به شما ملحق شوند.

دقیقاً مانند هر شغل دیگری (مستقر در خانه یا غیره) ، اطلاع رسانی در مورد محصول یا خدمات شما می تواند به نفع بازار هدف شما باشد! مثلا دعوت از همسایه برای میزبانی یک مهمانی و معرفی محصول یا راه اندازی یک وب سایت یا فعالیت در شبکه های اجتماعی و ...

حامی افراد خود باشید!

یکی از مزایای این تجارت این است که به شما اجازه می دهد افراد جدید را استخدام کنید و از فروش آن ها سود ببرید. یعنی به جای استفاده از 100 درصد تلاش خود از 1 درصد تلاش 100 نفر دیگر استفاده می کنید. اما این بدین معنی نیست که تمام وقت و هدف خود را صرف جذب افراد جدید کنید ، بلکه آن ها باید شما را در نقش یک رهبر و مربی ببینند. پس تمرکزتان باید بر موفقیت تمام کسانی باشد که به شما در این تجارت کمک می کنند نه فقط موفقیت شخصی شما.

این بدان معناست که شما باید برای آموزش آنها وقت بگذارید ، به سوالات آن ها پاسخ دهید ، موفقیتهای آنها را جشن بگیرید و در مواقعی که مشکلاتی وجود دارد ، از آنها حمایت کنید.

برای مهمانی ها یا سخنرانی های خود هدف تعیین کنید!

 بازاریابی شبکه ای یک تجارت فرد به فرد است. در حالی که بسیاری از افراد به ویژه در عصر دیجیتال ، این جنبه آن را دوست ندارند اما واقعیت این است که این تماس های شخصی شما است که محصولات و خدمات را می فروشد و مشتریان و افراد جدید را جذب و یا حفظ می کند .

مشخص کنید که در زمان مورد نظر خود به چند نفر برای نمایش محصولات یا خدمات خود نیاز دارید. انجام این کار به شما کمک می کند که تجارت خود را نه صرفا حفظ که آن را گسترش دهید.

شنونده خوبی باشید و به مشتریان خود راه حل بفروشید نه فقط محصول یا خدمات!

بسیاری از شرکت ها دفترچه های آموزشی برای کمک به شما در فروش محصول یا خدمات ارائه می دهند . این آموزش ها در صورتی می توانند در فروش محصولات و خدمات به شما کمک کنند که نحوه فروش یک راه حل مطابق با نیاز مشتری را به شما ارایه دهند. ابتدا با واجد شرایط کردن مخاطبان خود ، سپس گوش کردن به نیازهای آنها ، در صدد آن باشید که راه حل مشکل آن ها را بیابید.

نحوه بازاریابی را بیاموزید!

اغلب افراد حاضر در این تجارت به این قانون که هر کس به شما نزدیک میشود میتواند یک مشتری بالاقوه باشد اعتقاد دارند اما فروش مستقیم مانند هر تجارت دیگری است. بازاریابی باید به روش های مختلف انجام شود. برای این منظور ، می توانید از ابزارهای مختلف بازاریابی از جمله وب سایت (ابتدا سیاست های شرکت خود در مورد داشتن وب سایت را بررسی کنید) ، ایمیل و رسانه های اجتماعی برای افزایش فروش محصول و ایجاد علاقه نسبت به تجارت خود استفاده کنید.

از سایر توزیع کنندگان متمایز باشید!

یکی از چالش های فروش مستقیم متقاعد کردن افراد برای پیوستن به شما در مقابل سایر نمایندگان است. شما همان محصولاتی را می فروشید که هزاران نفر دیگر در حال فروش آن هستند ، یعنی مصرف کنندگان حق انتخاب دارند. شما باید کاری انجام دهید که در مقایسه با بقیه شما را منحصر به فرد کند. به مردم دلیل بدهید تا شما را به جای سایر فروشنده ها انتخاب کنند. مثلا خدمات شخصی تر ارایه دهید یا برای خرید محصولات قرعه کشی یا جوایز در نظر بگیرید.

یک سیستم مشخص برای پیگیری ایجاد کنید.

شما قصد آزار و اذیت کسی را ندارید ، در بسیاری از موارد ، با پیگیری خوب ، می توانید در آینده فروش داشته باشید. فروش اغلب مربوط به زمان بندی است و "نه" شنیدن در فروش همیشه به معنای "هرگز" نیست.

اگر کسی به شما پاسخ منفی داد ، اما چیزی در گفتگو وجود داشت که نشان می داد ممکن است در آینده علاقه مند به خرید باشد ، از او بپرسید آیا می توانید او را در لیست خود برای ارسال ایمیل قرار دهید یا آیا می توانید برای پیگیری در مدت شش ماه تماس بگیرید؟


امتیاز: 4.8 از 5 ستاره -
تعداد بازدید: 523

نظر خود را در خصوص این مقاله ارسال بفرمائید

لینک:

بستن
شبکه های اجتماعی

ارتباط با فوراور در اینستاگرام
ارتباط در فیسبوک با فوراور