پارابن و مضرات آن

تاریخ

پارابن و مضرات آن

پارابن به طور وسیعی به‌عنوان مواد نگهدارنده در لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده می‌شود.

 

پارابن چیست؟ چرا در لوازم آرایشی بهداشتی استفاده می‌شود؟

پارابن یک خانواده از مواد شیمیایی است که از سال ۱۹۲۰ به‌عنوان مواد نگهدارنده در محصولات آرایشی بهداشتی استفاده میشدند. این نگهدارنده‌ها به‌منظور جلوگیری از رشد کپک و باکتری‌ها( جهت محافظت از مشتری و هم محصولات )مورداستفاده قرار می‌گیرند.

چه نوع محصولاتی پارابن دارند؟

پارابن در لوازم آرایشی بهداشتی، غذا و دارو مورداستفاده قرار می‌گیرد به‌خصوص آن‌ها که همانند شامپو و نرم‌کننده ها دارای مقدار آب زیادی باشند محصولاتی که مردم هر روز استفاده می‌کنند آب‌رسان های صورت و بدن، ضدآفتاب‌ها، دئودورانت ها، ژل‌های اصلاح، خمیر دندان، لوازم آرایشی و محصولات دیگر حاوی پارابن هستند. پارابن مجود در آزمایش‌های گرفته شده از دختران نوجوانی که از لوازم آرایشی استفاده می کنند بیست برابر کسانی است که استفاده از لوازم آرایشی ندارند عناصر مورداستفاده در این محصولات باید دربسته بندی یا توضیحات آن قید شده باشند .

چرا استفاده از پارابن مضر است؟

در طی دهه گذشته پارابن مورد بحث دانشمندان سلامت بوده است پارابن همانند هورمون استروژن در بدن عمل می کند پارابن با ایجاد اختلال در هورمون های بدن باعث ناباروری ، صدمه به دستگاه تناسلی و کوکان متولد شده می‌شود و خطر ابتلا به سرطان ( به‌خصوص سرطان پستان در زنان ) را بالا می‌برد . آمار ها نشان دهنده وجود پارابن در بدن آمریکایی همه ایالت ها می‌باشد.

تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه هاروارد نشان می‌دهد مصرف پارابن باعث کاهش مدت زمان قاعدگی می‌شود که مضر است.

اما راه‌حل چیست؟

وجود پارابن باید در محصولات توسط دوست و شرکت‌های تولیدکننده آن ممنوع شود تمامی محصولات فوراورلیوینگ فاقد پارابن می‌باشند که باعث می‌شود محصولات فوروار لیوینگ طبیعی، شاداب و سرزنده باشند و فاقد هرگونه مواد مضر و شیمیایی باشد.


امتیاز: 4.8 از 5 ستاره -
تعداد بازدید: 523

نظر خود را در خصوص این مقاله ارسال بفرمائید

لینک:

بستن
شبکه های اجتماعی

ارتباط با فوراور در اینستاگرام
ارتباط در فیسبوک با فوراور