نه به فلوراید!

تاریخ

نه به فلوراید!

فلوراید چیست؟

 فلوراید یک ماده معدنی یون تک اتمی با فرمول شیمیایی F-1 است که نمک آن سفید یا بی‌رنگ است.

 فلوراید در زمین و نیز آب‌های طبیعی یافت می‌شود[1]. در طی قرن بیستم، دانشمندان به ‌منظور استفاده‌ های پزشکی از فلوراید به شکل های مایع، خمیر و قرص استفاده می‌کردند و گمان می‌کردند که «فلوراید درمانی» باعث پیشگیری از پوسیدگی دندان می‌شود. در مناطقی از دنیا که فلوراید آب کمتر از حد استاندارد بود از نمک‌های خوراکی فلوراید برای تنظیم آن استفاده می‌شد. نود و نه درصد فلوراید در استخوان ها و دندان ها جمع شده است. فلوراید به عنوان مکمل برای جلوگیری از پوسیدگی دندان در کودکان کوچک تر از شش ماه (که از کمبود فلوراید رنج می بردند) استفاده می شد و فلوراید را برای درمان تعدادی از مریضی های استخوان موثر بود حالا چرا فلوراید نه ؟

مشاهدات و تحقیقات جدید نتایج دیگری را به همراه دارد.

نگاهی به مصرف فلوراید در طول روز بیندازید.

فلوراید در آب

 تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی در سال ۱۳۹۶ چنین می‌گوید که:

 فلوراید یکی از چهارده عنصر اصلی برای حیات موجودات است و بزرگ ترین منبع تأمین فلوراید از

 طریق نوشیدن آب است. درصد فلوراید آب‌ های مناطق مختلف با هم تفاوت دارد که در شهر تهران به طور میانگین ۰.۵ میلی‌گرم در لیتر است.

فلوراید در تغذیه

مواد غذایی زیادی در خود فلوراید دارند

فلوراید در هر صد گرم

ماده غذایی

۸۸۳ mg

چای

۱۳۸ mg

آب‌میوه

80 mg

نوشابه

۲۰۰ mg

میگو

۹۰ mg

قهوه

۲۳۳ mg

کشمش


تمامی گیاهان و بسیاری از مواد غذایی دیگر با نسبت‌های متفاوت حاوی فلوراید هستند .

 فلوراید به تعدادی از مواد بهداشتی همانند خمیردندان نیز اضافه می‌شود. همچنین شما در روز باید دو بار به مدت دو دقیقه مسواک بزنید که در هر بار مقداری از آن را می‌خورید!

حال این‌همه استفاده از فلوراید چه مضرات و بیماری‌هایی را برای شما ایجاد می‌کند.

فلوروز دندانی

یک اختلال دندانی ناشی از، از بین‌ رفتن و تغییر رنگ مینای دندان به علت استفاده بیش از حد فلوراید است . باعث تغییر رنگ در ناحیه هایی از دندان می شود و در بعضی موارد باعث آسیب هایی بسته به دوز و مدت زمان آن می شود که در طولانی مدت ممکن است به رنگ قهوه ای متمایل شود. دندان ها را ضعیف کرده و درد مداوم در آن ایجاد می کند. فلوروز معمولا در زمان شکل گیری دندان ها به وجود می آید پس خطر این اختلال در کودکی بسیار بیشتر است. فلوروز بسیار شایع است و ۴۱ درصد از نوجوان فلوروز شدید دارند !

مصرف فلوراید و پوکی‌استخوان و سرطان

گزارش‌ها نشان می‌دهد مصرف فلوراید ارتباط مستقیمی با پوکی‌استخوان و انواع سرطان دارند.

فلوراید سمی است و مصرف زیاد آن منجر به مرگ می شود

در سال ۱۹۷۴ یک کودک سه‌ساله، ۴۵ میلی‌لیتر فلوراید دو درصد قورت داد که از مقدار بحرانی بیشتر بود و سپس فوت شد !

دوز مرگبار برای بیشتر انسان‌های بالغ حدود پنج تا ده گرم می‌باشد. در هند نزدیک به شصت میلیون نفر از آب اشباع شده از فلوراید مسموم شدند.

تأثیر فلوراید بر کلیه

فلوراید با دوزهای کم تأثیری بر کلیه‌ها ندارد اما هضم ۱۲ میلی‌گرم در روز باعث تأثیرات منفی می‌شود که با صدمه به کلیه‌ها ، باعث کاهش غلظت ادرار شده که منجر به تکرر ادرار می‌شود، که در نهایت منجر به دیهیدراته شدن و افزایش غلظت سدیوم در خون خواهد شد. [2] فلوراید همچنین باعث گشاد شدن رگ ها (که جریان خون را بالا می برد ) می شود که در عملکرد کلیه اختلال ایجاد کرده و باعث تصفیه غیر بهینه خون خواهد شد.

فلوروز استخوانی

فلوروز استخوانی یک بیماری است که از انباشت فلوراید در طول سال‌های متمادی به وجود می‌آید.

نشان‌های اولیه آن سفتی و درد مفصل است که در مراحل پیشرفته ممکن است در نهایت به تغییر ساختار استخوان منجر شود که این بیماری در آسیا شایع است.

فلوراید و اختلال در رشد مغز

در طول بیست و هفت آزمایش انجام شده در چین، کودکانی که از آب با فلوراید بالا استفاده می‌کنند نمرات آی‌کیو پایین‌تری نسبت به مناطق با آب فلوراید با غلظت کمتر دارند

 [3]نتیجه‌گیری:

 استفاده از خمیردندان حاوی فلوراید برای کودکان مضر و برای بزرگسالان مضر و یا کاملاً بی‌فایده است.

راهکار فوراور

ژل دندان فوراورلیوینگ ملایم و کارآمد و مناسب برای همه سنین و افراد خانواده است.

فوراورلیوینگ آلوئه‌ورا را با عناصر طبیعی ترکیب کرده و با طعم نعنا حس تازگی و تمیزی را به شما می دهد . در آن از فلوراید استفاده نشده و برای مبارزه با پلاک های دندان از آلوئه‌ورا و پروپولیس استفاده می کند.

فوراورلیوینگ سال‌ها پژوهش و تحقیقات انجام داده تا به یک فرمول امن و تأثیرگذار برسد.

در آن از هیچ‌گونه محصولات حیوانی استفاده نشده و انتخابی عالی برای گیاه خواران و حیوان دوستان است.

جالب بدانید که دیگر خمیردندان‌های موجود در بازار باعث رسوب مواد سمی و سفیدکننده در دهان و بدن می‌شود.

چرا پروپولیس؟

تنها مواد طبیعی بسیار کمی پیدا می‌شوند که برای مراقبت‌های دندانی تأثیرگذارتر و انعطاف‌پذیرتر از پروپولیس باشند. پروپولیس خواص محافظت کننده و احیاکننده قدرتمندی دارد که آن را برای بسیاری از اهداف دندان‌پزشکی مناسب می‌سازد. مطالعات نشان می‌دهد که پروپولیس نتایج بسیار شگرفی( بدون استفاده از مواد مصنوعی و صنعتی) دارد.

پروپولیس چیست؟

پروپولیس نوعی صمغ عسل است. صمغی که برای محافظ کندوی زنبورعسل از عفونت استفاده می‌شود. این صمغ از بزاق زنبور، موم و شیره گیاهی تشکیل شده که این شیره‌ها را از تنه‌های درخت جمع‌آوری می‌کنند پروپولیس برای تقویت کندو و جلوگیری از پخش بیماری‌ها در آن استفاده می‌شود خواص آنتی باکتریال قدرتمندی دارند که برای صنایع دندان‌پزشکی بسیار سودمند است .

پروپولیس از پوسیدگی جلوگیری می‌کند

یکی از کاربردهای پروپولیس کمک به جلوگیری پوسیدگی‌های درحال‌توسعه روی دندان است پوسیدگی هنگامی اتفاق می‌افتد که باکتری‌های دهان به کمک قندها و کربوهیدرات‌های دیگر اسیدهایی تولید می‌کند که به مینای دندان و لایه سفید بیرونی آن حمله می‌کند.

پروپولیس از این اتفاق به روش‌های گوناگونی جلوگیری می‌کند در ابتدا باکتری‌های دهان را کشته و از پیشرفت آن‌ها جلوگیری می‌کند و در مرحله بعد کار را برای باکتری‌های دهانی که در حال ساختن لکه هستند سخت می‌کند و در نهایت پروپولیس مکانیسم آنزیم‌های مورداستفاده باکتری‌ها برای شکستن قندها را از کار می‌اندازد.

جلوگیری و درمان بیماری‌های لثه

باکتری‌های دهان می‌توانند کلونی هایی در لثه و در فاصله بین لثه و دندان ایجاد کنند که می‌تواند شروع یک التهاب در لثه باشد در نهایت باعث آسیب و بسیاری از بیماری‌های ناشی از آن همانند مشکلات قلبی، اختلالات ایمنی، آلزایمر و سرطان می شود.

پروپولیس خواص ضدالتهابی دارد که هم التهابات و هم بیماری‌های ناشی از آن را دفع کند.

حساسیت‌های دندانی

دندان‌ها زمانی حساس می‌شوند که مینای کافی برای محافظت نداشته باشند لوله‌های کوچک در دندان اجازه می‌دهد گرما و سوز از عاج آن عبور کند این باعث سوزش پالپ دندان می‌شود (بخش داخلی دندان که شامل اعصاب تشخیص درد است) پروپولیس می‌تواند دندان‌ها را محاصره کرده تا از حساسیت آن بکاهد.

مبارزه با برفک های دهان

برفک یک ناراحتی لثه‌ای ایجاد شده توسط التهابات قارچی در دهان است این می‌تواند یک مشکل اساسی برای افرادی با دندان مصنوعی باشد.

اما پروپولیس تنها یک ترکیب آنتی باکتریال نیست قارچ‌ها را نیز از بین می‌برد[4].

آلوئه‌ورا چگونه به دندان‌ها کمک می‌کند؟

آلوئه‌ورا خواص آنتی باکتریال و ضدالتهابی دارد همچنین منبع غنی از آنتی کسیدان‌هاست بنابراین برای رفع مشکلات دهان و بیماری‌های لثه بسیار مناسب است

مایع زردی که از تکه‌های برش خرده آلوئه‌ورا می‌چکد حاوی ترکیباتی است که درد را تسکین می‌دهد و در ادامه شش عامل ضدعفونی‌کننده دارد که می‌تواند جلوی رشد قارچ، باکتری و ویروس‌ها را بگیرد.

آلوئه‌ورا شامل آنتی اکسیدان های قدرتمندی است که با رادیکال های ازاد می جنگند.

آلوئه‌ورا در مبارزه با ورم‌های لثه

در سال ۲۰۱۳ ، ۴۵ نفر با بیماری‌های لثه به ۳ گروه ۱۵ نفره تقسیم شدند.

یک گروه برای سه ماه تنها از شوینده دهان آلوئه‌ورا دو بار در روز استفاده کرد.

یک گروه تنها با کندن التهابات مورد درمان قرار گرفتند و درمان گروه دیگر ترکیبی از این دو بود .در هر سه گروه التهابات کاهش یافت اما گروه سوم نتایج بهتری کسب کرد این نشان می دهد آلوئه‌ورا پروسه درمان را تسریع می‌کند.

این‌ خواص همه در محصول بی نظیر فوراور یعنی خیر دندان آن جمع‌آوری‌شده و بهترین هدیه برای سلامت دندان‌هایتان می‌باشد.


[1]    https://en.wikipedia.org/wiki/Fluoride

[2]    https://en.wikipedia.org/wiki/Fluoride_toxicity

[3]    https://www.healthline.com/nutrition/fluoride-good-or-bad

[4]    https://www.dentistrywithaheart.com/blog/propolis-an-all-natural-do-it-all-in-dentistry/

امتیاز: 4.8 از 5 ستاره -
تعداد بازدید: 523

نظر خود را در خصوص این مقاله ارسال بفرمائید

لینک:

بستن
شبکه های اجتماعی

ارتباط با فوراور در اینستاگرام
ارتباط در فیسبوک با فوراور