انجمن فروش مستقیم یا direct selling چیست؟

تاریخ

انجمن فروش مستقیم یا direct selling چیست؟

از سال 1965 ،  The Direct Selling Associationیا به اختصار DSA انجمن تجاری شناخته شده برای توزیع و فروش مستقیم است. امروزه شرکتهای عضو آن 59٪ از کل فروش مستقیم در دنیا را تشکیل می دهند. فروش مستقیم بزرگترین فرصتهای اشتغال نیمه وقت و مستقل در انگلستان را به وجود آورده است. این سبک از فروش جایگزین خرده فروشی هایی است که فروش بیش از 2 میلیارد پوند در هر سال را شامل می شود و طیف گسترده ای از کالاها و خدمات مصرفی را به مردم ارائه می دهد. مشاغل فروش مستقیم از شرکت های کوچک تا کارخانه های بزرگ چند ملیتی مانند شرکت فوراور متغیر است. محصولات ارایه شده از وسایل آشپزخانه ، لباس ، اسباب بازی گرفته تا مراقبت از پوست و لوازم آرایشی را شامل می شود. اینها فقط برخی از دسته کالاهایی است که از طریق شرکت های فروش مستقیم عرضه می شوند.

ماموریت این انجمن چیست؟

مأموریت این انجمن محافظت ، خدمت و ارتقا اثربخشی شرکت های عضو و فروشندگان مستقیم مستقلی است که محصولات خود را بازاریابی می کنند و بالاترین سطح اخلاق تجاری و خدمات به مصرف کنندگان را تضمین می کند.

چشم انداز این انجمن چیست؟

رشد و تثبیت جایگاه این سبک از فروش یعنی فروش مستقیم(Direct Selling) در عرصه جهانی که به عنوان یکی از بهترین روشهای بازاریابی برای مصرف کنندگان شناخته می شود.

در یک نگاه

انجمن فروش مستقیم  متعهد است که این صنعت را گسترش دهد و با تقویت درک بهتر آن به روشی صادقانه ، به افزایش اعتبار خود ادامه دهد.

حقوق مصرف کننده در فروش مستقیم

آئین نامه های حقوق مصرف کننده این انجمن تضمین می کند که مشتریان از حقوق و حمایت برابر با آنچه توسط اشکال سنتی خرده فروشی ارائه می شود ، برخوردار هستند. این اطمینان را به مصرف کنندگان می دهد که وقتی از اعضای این انجمن خرید می کنند با آنها منصفانه رفتار می شود و در صورت بروز هرگونه مشکل ، سریعا و مطابق با آئین نامه های انجمن با آن ها برخورد می شود.

آئین نامه رفتار و کردار حرفه ای در انجمن فروش مستقیم

کلیه فروشندگانِ شرکتهای مستقل که عضو این انجمن هستند توسط آئین نامه ها و قوانین تجاری موجود که فرصتهای تجاری در فروش مستقیم را پوشش می دهد، محافظت می شوند. این آئین نامه از سرمایه افراد در مقابل شرکت هایی که از قوانین تخطی می کنند محافظت می کند. این آئین نامه توسط یک سرپرست مستقل اداره می شود.

ویژگی های اصلی این آئین نامه :

-         کلیه آگهی های تبلیغاتی استخدامی باید درست و صادقانه باشند.

-        از سرمایه گذاری های نامعقول جلوگیری می کند.

-        قراردادها باید اصولی و مناسب باشند .

-        مشتریان باید حق لغو قرارداد و حق پس دادن محصولات را در صورت تخطی شرکت از قوانین داشته باشند .

-        ارائه آموزش مقدماتی کافی توسط شرکت ها برای سرمایه گذاران اولیه بخش لاینفک قوانین است.

-        پرداخت سریع کارمزد و پاداش و ارائه صورت حسابهای منظم و جامع به مشتریان و توزیع کنندگان ضروری است.

برای دریافت یک نسخه از این قوانین روی لینک زیر کلیک کنید.

http://dsa.org.uk


امتیاز: 4.8 از 5 ستاره -
تعداد بازدید: 523

نظر خود را در خصوص این مقاله ارسال بفرمائید

لینک:

بستن
شبکه های اجتماعی

ارتباط با فوراور در اینستاگرام
ارتباط در فیسبوک با فوراور